Ideálny spoločník do sauny? Saunovacia čapica!

Ideálny spoločník do sauny? Saunovacia čapica!

 

Je osvedčené, že pravidelné saunovanie zlepšuje imunitný systém. Existuje mnoho štýlov, ako si dať v saune do tela, mnohokrát za použitia špeciálnych pomôcok. Pokiaľ chcete vyskúšať len jednu z nich, máme pre vás tajný tip! Saunovaciu čapicu, s ktorou si pobyt v saune užijete ešte viac než obvykle.

Stretli ste sa už niekedy v saune s niekým, kto mal na hlave saunovaciu čapicu? Možno ste se chytali za hlavu a divili ste sa, čo je to za výstredného módneho nadšenca. Verte tomu alebo nie, ale milovník módy to skutočne nebol. Moc dobre vedel, čo robí.

Čím výššie sedíte, tým vyššie teplo na vás pôsobí

Saunovanie je dobré nepreháňať. Starostlivo rozvrhnúť čas jednotlivých návštev doporučujeme nielen začiatočníkom, ale tiež skúseným saunérom. Pokiaľ na sebe začnete pociťovať nepríjemné signály, ktoré vysiela termoregulačný senzor vo vašej hlave, je lepšie saunu radšej opustiť a predísť zbytočným komplikáciam. Pokiaľ ale budete mať na hlave saunovaciu čapicu, nemusíte sa ničoho báť.

Dôležité je však i to, kde práve sedíte. Je známe, že čím vyššie v saune sedíte, tým vyššie teploty na vás a vaše telo pôsobia.

Saunovacia čapica predĺži pobyt v saune až o niekoľko minút

Tak ako v horúcich letných dňoch je šiltovka neoddeliteľnou súčásťou každého pobytu vonku, tak aj v prípade saunovania je čapica potrebným doplnkom, ktorý chráni pokožku hlavy a vlasy pred teplom a extrémnym prehriatím. Vďaka čapici nebude hlava vysielať signály, ktoré dokážu pobyt v saune znepríjemniť. Nakoniec aj zistíte, že pobyt v saune, s už tak teplo vyzerajúcou čapicou, nie je nepríjemný, ako to mohlo zo začiatku vyzerať. Pobyt v saune si totiž predĺžite až o niekoľko minút.

Čapice sú vyrobené z prírodných materiálov

Saunovacie čapice sú vyrobené z prírodného materiálu, vďaka ktorému nedôjde pri prehriatí k pľuzgierom či iným úrazom. Vyberať si môžete hneď z niekoľkých štýlov, napríklad elegantné klobúčiky, neobvyklé čapice s rohmi či inými zaujímavosťami a klasické čapice, ktoré padnú úplne každému.

Na sortiment saunového textilu sa pozrite sem.